Kolejna wygrana

• autor: bksbochnia, 2011-10-22 17:44

BKS BOCHNIA - WOLANIA WOLA RZĘDZIŃSKA 1-0 (1-0)

Bramka: Motak 16'

BKS: Piątek (Data 70′) – Komenda,Gawłowicz, Serafin, Strach (Nowak 60′), Piech, Kaczmarczyk, Goryczko, Marut (Chodur), Więsek, Motak.

Wolania: Mikrut – Tułacz, D. Bartkowski, Ł.Bartkowski, Trędota, D. Barwacz, Tarczoń, Brożek, Kucharzyk, Jasiak, Czarnik.

Relacja sportmaks.pl

W sobotnie popołudnie, w jesiennej szarówce, spotkały się w Bochni dwie drużyny, które preferują podobny styl gry. Zarówno BKS jak i Wolania starają się grać z kontrataku. Obie ekipy dobrze prezentują się w odbiorze starając się szybkimi podaniami uruchomić swoje ofensywne siły.

Wynik meczu wskazuje, że lepszym w tej konfrontacji był BKS. Trzeba jednak sprawiedliwie przyznać, że długimi momentami, to goście prezentowali się lepiej. Nie tylko w ofensywie, gdzie świetną pracę wykonywał ich środkowy napastnik, ale i w defensywie – gdzie kibice mogli dostrzec szybkie podwajanie krycia, skracanie pola gry czy umiejętne przesuwanie formacji. Przez długie minuty drugiej części meczu, bochnianie nie mogli poradzić sobie z tak grającym rywalem.

Mecz BKS z Wolanią miał dwie odsłony. W pierwszej, mimo strzelenia gola przez gospodarzy, gra była wyrównana. W drugiej dominowali już goście.

Jedyna bramka meczu padła w 15 minucie spotkania. Z rzutu wolnego dośrodkował Goryczko, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Marcin Motak, który strzałem głowa pokonał Mikruta. Szansę dla gospodarzy na podwyższenie rezultatu, jeszcze w czasie pierwszej odsłony, miał Więsek. Napastnik BKS po wymianie piłki z Piechem oddawał strzał z trudnej pozycji co skutecznie utrudniło mu właściwie zakończyć akcję.

W drugiej połowie goście przy odrobinie szczęścia mogli, a wręcz powinni strzelić kilka bramek. Już w 50 minucie Czarnik ograł w bocznej strefie boiska Motaka i dośrodkował wzdłuż pola bramkowego. Nikt jednak z piłkarzy Wolanii nie przeciął podania.

Od tego momentu, przez okres niemal 20 minut, goście dyktowali ton boiskowym wydarzeniom. Dość powiedzieć, że do 65 minuty aż czterokrotnie zawodnicy trenera Mariusza Lasoty znajdowali się w sytuacjach wymarzonych do strzelenia bramki. Na szczęście dla BKS w bramce dobrze radzili sobie: Piątek, a po jego kontuzji – Data.

W ostatnim kwadransie gospodarze nieco odsunęli zagrożenie od swojej bramki. Mieli nawet sytuacje do podwyższenia rezultatu. W 75 minucie z dystansu przymierzył Goryczko. Od utraty bramki gości uratowała wspaniała robinsonada Mikruta. Sześć minut później po raz kolejny najwyżej do górnej piłki w polu karnym wyskoczył Motak. Jego strzał poszybował jednak około metr nad poprzeczką.

Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry miała miejsce kontrowersyjna sytuacja. Dwóch piłkarzy Wolanii znalazło się w polu karnym naprzeciw Daty, który odważnie rzucił się napastnikom pod nogi. Bramkarz BKS wpadł w nogi napastnika, który w tym samym momencie odegrał piłkę do partnera – niestety dla niego – znajdującego się na pozycji spalonej. Bramka wyrównująca nie została uznana co spotkało się z ostrą reakcją ze strony gości, którzy długo nie mogli pogodzić się z tą decyzją.

Zwycięstwo, choć szczęśliwe, umacnia BKS na prowadzeniu. Po 12 spotkaniach podopieczni Marcina Leśniaka mają aż trzydzieści punktów.

autor: ~skamand 2011-10-23 15:27:07

avatar Pasowało by w końcu, żebyście chłopaki awansowali. Tego z całego serca wam życzę !

autor: ~kibic 2011-10-23 17:37:57

avatar Jak czytam komentaże i życzenia awansu to ja się pytam dla kogo drużna Bochni gra, na wczorajszym meczu z Wolanią drużyną z czołówki tabeli było ok 50 kibiców w tym 10-15 modych ludzi, co będzie jak zabraknie tych starszych kibiców po 60-ce.Gdzie kibice?????? tej drużyny.Szkoda każdej złotówki wydanej na taki klub,Władze klubu oraz Miasta powinny zastanowić się nad tą chorą sytuacją.Pozdrawiam

autor: ~kamil 2011-10-23 18:37:20

avatar Włądze miasta powinny sie zastanowic jak ludzi przyciagnac bo sport to chyba najlepsza promocja miasta, pilkarze robia chyba ost sporo by ludzie mieli po co przychodzic.A już hitem byłoby jakby na choc jeden mecz przyszedl ktoś z władz:) podobno dobry przykład to pół sukcesu

autor: ~Kacper 2011-10-23 19:58:25

avatar To że jest pierwsze miejsce i taka przewaga punktowa to zasluga tylko i wylacznie pilkarzy i trenera, a teraz wszystko w kwestii nowego zarzadu i ludzi ktorzy tym wszystkim rzadza by w Bochni byla w koncu 3 liga

autor: ~Kibol=Kibic 2011-10-24 19:38:17

avatar Jeśli na ręczna udało sie zorganizować fan club to czemu nie na nożną? Ludzie w Bochni jeżdzą na Wisłe przez to, że poziom piłki u nas jest żenujący, ale od BKSu odciąć kompletnie przeciez się nie mogą.

autor: marco90 2011-10-24 20:22:43

Profil marco90 w Futbolowo 4 liga małopolska gr Wschód : www.4ligamalopolskawschod.futbolowo.pl zapraszam

autor: ~sadsad 2011-10-25 16:56:20

avatar ktos wie ile Zubel nie bedzie mogl grac??

autor: ~kibic 2011-10-26 00:49:59

avatar jeszcze około 3 tygodni