Trenerzy po meczu

• autor: bksbochnia, 2011-10-26 20:21

Marcin Leśniak, trener BKS: - Zespół Wolanii był bezsprzecznie najlepszą drużyną, z jaką graliśmy w rundzie jesiennej, między innymi dlatego sporo uwagi poświęciliśmy na zabezpieczenie własnej bramki, mniej angażowaliśmy się natomiast w ofensywie. Mimo to w pierwszej połowie, po stałym fragmencie gry, udało się nam strzelić gola. Wiedziałem, że po przerwie goście zagrają odważniej w ataku, dlatego nakazałem swoim zawodnikom, by byli jeszcze czujniejsi w defensywie i ani na moment nie odstępowali doświadczonego Grzegorza Jasiaka, przez którego przechodziły wszystkie piłki w ofensywie. Ze swojej strony próbowaliśmy zaskoczyć rywali z kontry, niestety byliśmy nieskuteczni. Popełniliśmy także kilka błędów w defensywie i tylko dzięki znakomitym interwencjom Janusza Piątka oraz zastępującego go w ostatnich fragmentach meczu Mateusza Daty, zachowaliśmy czyste konto po stronie strat. Zwycięstwo nie przyszło nam więc łatwo, dlatego tym bardziej cieszymy się ze zdobycia kompletu punktów.

Mariusz Lasota, szkoleniowiec Wolanii: - W żadnym wypadku nie zasłużyliśmy na porażkę, byliśmy bowiem zespołem, który przez zdecydowanie większą część spotkania dominował na boisku. W trakcie meczu wypracowaliśmy sobie wiele sytuacji do zdobycia gola, brakowało nam jednak szczęścia przed bramką rywali. Kilka razy bocheński bramkarz wychodził obronną ręką z wprost niewiarygodnych opresji. Nie ukrywam, że mam także spore pretensje do arbitra, który skrzywdził nas swoimi decyzjami, gdyż powinien podyktować dla naszej drużyny co najmniej jeden rzut karny. Prawdą też jest, że brakuje nam w zespole rasowego napastnika, który potrafiłby z zimną krwią wykorzystać sytuacje bramkowe jakie sobie stwarzamy. Nie wolno też zapominać, że w Bochni zagraliśmy w osłabionym składzie, z różnych powodów w drużynie zabrakło bowiem Bartłomieja Glenia, Jakuba Tadela, Łukasza Drąga i Dominika Kaima.

Źródło: Dziennik Polski