90 lat mineło

• autor: bksbochnia, 2011-12-11 08:58

W sobotę 10 grudnia odbyła się ostatnia impreza podsumowująca obchody 90 lecia Bocheńskiego Klubu Sportowego. Zapoczątkowała ją odprawiona w Szkolnym Kościele Msza Święta  za solenizanta oraz przejście pochodu ze sztandarem do restauracji "Jubilatka" w której odbyła sie oficjalna cześć z przemówieniami i odznaczeniami. Przybyli na nią władze miasta, działacze, byli i obecni zawodnicy.

Jak przystało na uroczyste obchody rocznicy organizatorzy przygotowali ciekawą prezentację historii klubu od początku jego powstania. Przygotował ją były prezes Bocheńskiego Kazimierz Barnaś na podstawie książki Historia bocheńskiej piłki nożnej, która także została wydana na okoliczność 90 lecia klubu.

Sobotnie święto było okazją do odznaczeń zasłużonych dla klubu działaczy, piłkarzy, sponsorów oraz sympatyków. Nie sposób nie wymienić tych najstarszych jak: Aleksander Urban, Marian Sołtys, Kazimierz Kulas, Józef Mączka, Jan Wilk, Stefan Lipina, Stanisław Broszkiewicz, Janusz Kurkiewicz, Janusz Łączyński, Marian Biernat, Jan Szlachetko, Wiesław Żabczyński. Szczególnie dla młodych zawodników i kibiców mogą to być nazwiska anonimowe, a jednak na trwale zapisali się w kartach historii klubu. Podsumowując piątkowe spotkanie warto zaznaczyć, że spotkali się ci, którzy obecnie tworzą historię klubu, jak również ci, którzy ją tworzyli dużo wcześniej.