Janusz Piątek po meczu

• autor: bksbochnia, 2010-04-01 10:30
Po meczu z Karpatami udało nam się przeprowadzić krótki wywiad z bramkarzem Bocheńskiego Klubu Sportowego Januszem Piątkiem.
Zapraszamy do lektury

Redakcja: Czy ciężka sytuacja w klubie pozbycie sie kilku podstawowych zawodników po rundzie jesiennej wpłynęło jakoś na drużynę?

Janusz Piątek: Uważam że sytuacja jaka nastała obecnie w klubie wbrew pozorom wpłynęła naszczęście bardzo mobilizująco na zawodników. Każdy chce pokazać się z jak najlepszej strony i udowodnić swoją przydatność do drużyny . Chcemy pokazać naszym prawdziwym kibicom iż wyżej wymienione przeciwności nie przeszkodzą nam w dążeniu do osiągnięcia jak najlepszych wyników.

Redakcja: Czy rywalizacja o miejsce w bramce z juniorem nie spowoduje obniżki Twojej formy?

J.P: Zdecydowanie nie. Niema dla mnie różnicy z kim konkuruje, byle była to uczciwa i zdrowa rywalizacja. Na każdy trening i mecz podchodzę z takim samym zaangażowaniem aby móc jak najlepiej przygotować się do gry.

Redakcja: Na co stać Twoim zdaniem Bocheńskiego w tym sezonie?

J.P: Nie zastanawiam się nad tym. Myślę że jak będziemy odpowiednio przygotowywać się do kolejnych spotkań i nie myśleć o tym co będzie dalej to na koniec sezonu nasza praca zostanie zweryfikowana odpowiednim miejscem. Mam nadzieje że będzie ono wysokie.

Redakcja: Mała ilość straconych bramek to tez Twoja zasługa, myślisz ze w obecnym składzie BKS stać na powtórzenie tego wyniku?

J.P: Za grę defensywną odpowiada cała drużyna i liczba straconych bramek to jest jej zasługa . Jeżeli będziemy grać tak jak w meczu z Karpatami to jestem spokojny o grę defensywy. Jednak nie liczba straconych bramek jest najważniejsza a zdobywanie punktów a tych oby było jak najwięcej.

Redakcja: Jakie wrażenia po meczu z Karpatami?

J.P: Cieszy pełna pula punktów. Wywiązaliśmy się z założeń taktycznych jakie nakreślił nam trener to zaowocowało licznymi sytuacjami, z których udało nam się wykorzystać tą jedną. Myślę że wygraliśmy zasłużenie co było niezwykle ważne gdyż jak wiadomo Karpaty traciły do nas przed tym spotkaniem punkt.

Redakcja: W dzisiejszym meczu nie było za dużo pracy jednak kilka razy musiałeś interweniować. Jakie wolisz bronić mecze kiedy drużyny atakują sporadycznie czy jak jest cały czas gorąco?

J.P: Najbardziej lubię bronić w meczach, które wygrywamy a przy okazji nie tracimy bramek, czyli w takich jak dziś. Ciężko ocenić pozycja bramkarza jest bardzo nieprzyjemna czasami stoi się cały mecz bez pracy lub interweniuje się poprawnie cały czas i pod koniec meczu ta jedna zła interwencja może spowodować porażkę. Jednak jak już miałbym wybierać to wolę gdy jest gorąco pod bramką wtedy częsty kontakt z piłką sprawia że czujesz się pewniej.

Redakcja: Jakie elementy gry trzeba poprawić przed następnym spotkaniem z Trzebinia?

J.P: W sumie to jak się wygrało to najlepiej nie zmieniać nic i wygrywać dalej. W Trzebini jednak może nie być tak łatwo, może okazać się że nie będziemy mieć tylu sytuacji do zdobycia bramki. Także na pewno potrenujemy grę piłką i postaramy się poprawić naszą skuteczność.

Redakcja: Dziekujemy Januszowi za rozmowę i życzymy jak najwięcej meczy na "0" z tyłu