statystyki szczegółowe

Aktualności

Porażka juniorów w Krakowie

• autor: bksbochnia, 2010-04-01 10:31
Porażką 0-1 zakończył się wyjazd juniorów starszych naszego klubu na mecz z faworyzowaną Wisłą Kraków

Wisła Kraków - BKS Bochnia 1:0 (1:0)
Bramka: Litewka 35'
Kartki: Brak

WISŁA: Pawlus (75 D. Marzec) - Popek, Czekaj (55 Rodziewicz), Nalepa, Skórski - Stanek, Litewka (80 Adamski), Arian, P. Marzec - Pułka, Czapeczka (46 Kaganek).

BKS: Wojas - Fasuga (Stokłosa 85'), Robak, Tomkiewicz, Kupiec - Kwarta (Puka 70'), Kubik (Kluz 80'), Marut, Suwara (Kostuch 46') - Pulak - Mikulski
Do meczu z faworyzowanym rywalem przystępowaliśmy w dosyć mocno okrojonym przez kontuzje składzie.
Jak można było się tego spodziewać, Wisła przez większość meczu prowadziła grę, BKS nastawił się na grę z kontry i próbę wykorzystania szybkości naszego napastnika - Marcina Mikulskiego. W pierwszej połowie Wisła mimo wyraźnej przewagi nie stworzyła sobie w pierwszych minutach dobrej sytuacji, miał ją za to bocheński, kiedy Mikulski doszedł do prostopadłego podania od Maruta i strzałem z ostrego kąta minimalnie się pomylił. W 33 minucie po dobrym podłączeniu się prawego pomocnika Wisły, który otrzymał idealne podanie od partnera pada bramka. Owy prawy pomocnik wpadł w pole karne i wyłożył piłkę do swojego kolegi który bez problemu pokonał Wojasa. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Po przerwie BKS schowany za podwójną gardą wyczekiwał swojej szansy i takowe się pojawiły. Najpierw Pulak wypuścił Mikulskiego na czystą pozycję, temu jednak niefortunnie podskoczyła piłka i mijając obrońców którzy dobiegli oddał strzał ponad poprzeczką. W odpowiedzi Wisła - wrzutka na 5 metr, a tam niepilnowany napastnik Białej Gwiazdy strzałem głową fatalnie się pomylił. W 85 minucie najlepsza sytuacja dla BKSu do wyrównania - na czystej pozycji znalazł się Puka, jednak górą bramkarz który już leżał na ziemi i wystarczyło jedynie podciąć nad nim piłkę. W końcówce napastnik Wisły wpadł jeszcze w pole karne, ale również nie znalazł sposobu na świetnie dysponowanego w tym dniu Mariusza Wojasa.
Z przebiegu meczu ciężko mówić, że wynik inny niż zwycięstwo Wisły byłby sprawiedliwy, bo to Krakowianie przez cały mecz dyktowali warunki gry, jednak w świetle wydarzeń w końcówce spotkania, gdzie stworzyliśmy sobie kilka sytuacji strzeleckich mimo wszystko trochę szkoda.