Bocheński Klub Sportowy - strona oficjalna

Strona klubowa
  • Wyniki ostatniej kolejki:
  •        

Logowanie

Tabela ligowa

małopolskie » IV liga

Statystyki drużyny

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 51, wczoraj: 93
ogółem: 424 597

statystyki szczegółowe

Aktualności

Hutnik Kraków w IV lidze

  • autor: bksbochnia, 2010-08-13 16:14

Hutnika Kraków zabraknie w III lidze piłkarskiej, ale drużyna Nowego Hutnika 2010 zagra w IV lidze! - zdecydował dziś zarząd Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Podtrzymał wskazanie Popradu Muszyna jako następcy Hutnika w III lidze.

Stowarzyszenie HKS Hutnik, którym zawiaduje Mieczysław Gil, złożyło dziś w MZPN pismo z rezygnacją z udziału jego drużyny w rozgrywkach. Nowy Hutnik 2010 przedstawił natomiast listę zawodników, którzy związali się z nim kontraktami. To w większości piłkarze, którzy wiosną reprezentowali Hutnika w III lidze. Choć więc NH2010 jest nowym tworem, dopiero przyjętym w poczet członków MZPN, wnioskował o to, by związek wziął pod uwagę poziom piłkarski jego zespołu i przydzielił go do jak najwyższej ligi.
Dziś MZPN biorąc pod uwagę przedstawione mu dokumenty przychylił się do tej prośby i uznał, że NH2010 może wystartować w rozgrywkach nie od najniższej klasy (jak nakazują przepisy w przypadku nowych zespołów), ale od IV ligi. To jest wielki sukces grupy kibiców Hutnika, którzy podjęli się walki o pozostanie seniorskiego zespołu o hutniczych tradycjach na Suchych Stawach. Spoczywa na nich teraz duża odpowiedzialność i oczekiwanie, by nie powtórzyli błędów, które doprowadziły do upadłości spółkę Hutnik SSA.Ponieważ do rozpoczęcia rozgrywek został właściwie dzień, zdecydowano, że Nowy Hutnik 2010 nie zagra jeszcze w pierwszej kolejce IV ligi. Ten mecz odbędzie się w innym terminie. Drużyna prowadzona przez grającego trenera Krzysztofa Przytułę zainaugurowałaby występy w IV lidze od 2. kolejki i wyjazdowego spotkania z Karpatami Siepraw.A z Karpatami dlatego, że MZPN liczy, że miejsce Hutnika w III lidze zajmie Poprad Muszyna, Hutnik zaś zastąpi go w terminarzu IV ligi. MZPN przedstawił Świętokrzyskiemu Związkowi Piłki Nożnej argumenty na poparcie tego wniosku w postaci regulaminu MZPN i właściwej uchwały PZPN. Decyzja należy teraz do kielczan, którzy prowadzą rozgrywki III ligi w tym sezonie. Oficjalnie powinna zapaść w piątek.

Nieoficjalnie wiemy, że w Świętokrzyskim ZPN pojawiają się głosy, że miejsce po Hutniku można zagospodarować inaczej - np. poprzez baraż pomiędzy 3. zespołami grup małopolskiej i świętokrzyskiej IV ligi, ale sięgnięcie po to rozwiązanie wydaje się jednak mało prawdopodobne. PZPN zdecydowanie odszedł od pomysłów barażowych w ostatnim czasie.
Wariant, że Poprad zostanie w IV lidze, jest więc mało prawdopodobny, w MZPN praktycznie nie jest brany pod uwagę. Wyłącznie spekulując zakładamy, że gdyby Poprad miał zostać w IV lidze, MZPN musiałby rozważyć co z tym fantem zrobić. Prawdopodobnie trzeba by wtedy powiększyć IV ligę do 17 zespołów.
 

źródło:sportowetempo.pl


  • Komentarzy [1]
  • czytano: [335]
 

autor: ~kii 2010-08-14 21:27:16

avatar glinik 1:0 bks ;/


Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Zegar

Reklama

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 1

Ostatnie spotkanie

Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

Wyniki

Mecze sparingowe

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Kalendarium

22

01-2019

wtorek

23

01-2019

środa

24

01-2019

czwartek

25

01-2019

piątek

26

01-2019

sobota

27

01-2019

niedziela

28

01-2019

pon.

Dojazd