Porażka na początek

• autor: bksbochnia, 2010-08-14 22:04

GLINIK GORLICE - BKS BOCHNIA 1-0 (1-0)

1-0 Pawełczak 41’ (głową)

Sędziował: R.Wilk (Kraków).
Żółte kartki: R.Juruś (G).
Widzów: ok. 350.

Glinik: Mituś – Żmigrodzki, T.Olech, Zapała (8’ Pawełczak), Serafin (87’ Chorobik), Szary - R.Juruś, Krzysztoń, Stępkowicz, Martuszewski, (72’ Czechowicz) - Pałys (90+3’ Konieczny).

Bocheński: Piątek – Komenda, Gawłowicz (60’ Nowak), Rachwalski, Kasprzyk - Buczek (80’ Strach), Siwek (68’ Kaczmarczyk), Motak, Rynduch – Handzlik (46’ Mikulski), Więsek.

Od początku spotkania zarysowała się przewaga gości którzy próbowali narzucić gorliczanom swój styl gry, jednak to gospodarze jako pierwsi mogli zdobyć prowadzenie - w 20 min. Piątek z trudem broni strzał Krzysztonia. W chwilę później ładna trójkowa akcja Martuszewski – Pałys – Stępkowicz zakończona przez tego ostatniego strzałem obok bramki.
W odpowiedzi w wyniku niezdecydowania bramkarza gospodarzy goście mają swoje szanse; w 24 min. przy strzale Handzlika, oraz w 26 min. kiedy to Motak minimalnie przestrzelił.
W 41 min. padła bramka jak się później okazało na wagę zwycięstwa w tym spotkaniu. Rzut wolny z wysokości pola karnego, do piłki podszedł Stępkowicz, dośrodkował wprost na głowę Pawełczaka który nie dał szans Piątkowi.
Goście jeszcze przed przerwą mogli doprowadzić do wyrównania, jednak strzał zawodnika gości Mituś z trudem sparował na rzut różny.

Druga połowa spotkania przyniosła kolejne szanse bramkowe dla obydwu zespołów. W 54 min. swoją okazję bramkową miał Pałys, otrzymał on dokładne podanie Stępkowicza, lecz strzał w ostatniej chwili zablokował obrońca drużyny gości. Odpowiedź przyjezdnych była natychmiastowa, kolejne niezdecydowanie bramkarza gospodarzy mogło zakończyć się utratą bramki, tym razem Mitusiowi z pomocą przyszli dobrze w dniu dzisiejszym dysponowani obrońcy Glinika.
Jeszcze w 78 min. Motak dwukrotnie stawał przed szansą zdobycia bramki dla Bocheńskiego, bez powodzenia, drużyna Glinika odpowiedziała strzałem z 16 metrów Pawełczaka, jednak piłka po jego strzale przeszła nad poprzeczką. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i pierwsze zwycięstwo gorliczan w tym sezonie stało się faktem.

autor: ~bochnianin 2010-08-16 10:11:55

avatar Znowu okazje i znowu porażka, wstyd aby przegrać z juniorami coś chyba trzeba zmienić!

autor: ~anonim 2010-08-16 17:27:34

avatar to tylko pierwszy mecz rnchlopaki zaczna wygrywac rntylko trzeba dac im troche odsapnac od oczekiwan i będzie ok.rn

autor: ~hahaha 2010-08-17 14:59:01

avatar anoinm jaka wypowiedź trzeba dać odsapnąć prosze cie czy ty miałes doczynienia z piłką ?