Udany start Juniorów Starszych

• autor: bksbochnia, 2010-08-15 14:40

Małopolska Liga Juniorów Starszych, I kolejka, ul. Parkowa 3.

BKS Bochnia - Kmita Zabierzów 1:0 (0:0)

Bramka: J.Dobranowski 53'

Kartki: Gajewski (żółta) - ? (żółta), ? (czerwona) (92')

BKS: Kolanowski - Stokłosa (Klesiewicz 60'), Fasuga, Piech, Gajewski - Kupiec, Szymański, Kubik, Krawczyk - Sacha (30' Kluz, 70' Bujak) - Kwarta (45' J.Dobranowski)

W nieznośnym upale przyszło zainaugurować sezon drużynom z Bochni i Zabierzowa. Od początku meczu lepiej prezentowali się zawodnicy Kmity. Dobrze operowali piłką, ale nie wynikało z tego nic wielkiego, w pierwszej połowie praktycznie tylko raz zagrozili bramce Kolanowskiego, kiedy niepilnowanemu zawodnikowi Kmity na piątym metrze w ostatniej chwili piłkę sprzed nosa zgarnął obrońca BKSu. Gospodarze jak to mają w zwyczaju, byli lepiej ustawieni taktycznie od Kmity. Szybko i mądrze przesuwali, dzięki czemu nie pozwalali na rozwinięcie skrzydeł przyjezdnym, a swoje szanse również mieli. Najpierw próbował Sacha z dystansu, później Kupiec, a na końcu Kwarta przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości.

Obraz drugiej połowy był bardzo podobny do pierwszej, lecz BKS bardziej ruszył do przodu. W 49 minucie po strzale Kubika z rzutu wolnego z 23 metrów piłka trafiła w słupek, a dobitka napastników była zbyt lekka by pokonać bramkarza. W 53 minucie po długiej piłce od Kubika, najmłodszy na boisku Dobranowski mając dwóch obrońców na plecach przyjął piłkę i idealnie ich oszukał wychodząc sam na sam z bramkarzem nie dając mu żadnych szans. Do końca meczu obraz niewiele się zmienił, Kmita próbował atakować, a bocheński konsekwentnie te ataki rozbijał. Goście swoją szanse jednak mieli. Po sprytnie rozegranym rzucie wolnym i piłce wzdłuż bramki nie udało się nikomu z przyjezdnych przeciąć toru lotu piłki.

Z przebiegu meczu, można wywnioskować, że najsprawiedliwszym wynikiem byłby bezbramkowy remis, ale ten mecz udowodnił, że nie zawsze umiejętności techniczne biorą górę a zaangażowanie i walka o każdy centymetr boiska. Trzy punkty zostają zatem w Bochni.

autor: ~xs 2010-08-15 16:23:44

avatar brawo juniorzy