Kolejne zwycięstwo juniorów starszych.

• autor: bksbochnia, 2010-08-19 22:50

Małopolska Liga Juniorów, II kolejka, Andrychów.

Beskid Andrychów - BKS Bochnia 1:2 (0:1)

Bramki: Adamus 72' - Kupiec 10' Kwarta 53'

Kartki: Sobala - Szymański, J.Dobranowski

Sędziował: Łukasz Borgosz (KS Wadowice)

Widzów: 100

BKS: Data - Gajewski, Fasuga, Piech, Stokłosa - Krawczyk (90 Bujak), P. Kubik, Szymański, Adamczyk (80 Lewicki) - Kupiec (90 Balicki), Kwarta (57 J.Dobranowski, 92' Wiater).

Nad stadionem w Andrychowie przed samym spotkaniem przeszła straszna nawałnica deszczu z gradem, nie przeszkodziło to jednym i drugim w stworzeniu całkiem ciekawego widowiska.

Od początku lepiej prezentował się BKS, goście nie dawali pograć zespołowi z Andrychowa, szybko do nich doskakując, będąc dużo agresywniejszym od rywali. W 5 minucie po składnej akcji Krawczyka i Kwarty, ten drugi wykłada piłkę do Kupca, który ma przed sobą tylko bramkarza i fatalnie pudłuje strzelając obok słupka. Jak to mówią - co się odwlecze to nie uciecze, powiedzenie to swoje potwierdzenie znalazło pięć minut później. Kwarta oddał strzał z 20 metrów w poprzeczkę, a dobijającemu do pustej bramki Kupcowi wystarczyło dołożyć głowę. BKS po strzeleniu tej bramki wyraźnie zwolnił tempo, ale nie przekładało się to na jakieś klarowne sytuacje dla Beskidu. Gospodarze byli groźni jedynie po stałych fragmentach gry.

Na początku drugiej połowy, Beskid mocno ostudziła bramka na 2:0 dla BKSu. Fatalnie pomylił się środkowy obrońca gospodarzy podając pod nogi Kupca, ten zagrał prostopadle do Kwarty, który  przerzucił piłkę nad wychodzącym bramkarzem. BKS mając w garści zwycięstwo starał się kontrolować grę i całkowicie oddał inicjatywę Beskidowi, który kilkukrotnie strzałami z daleka zagroził bramce Daty. Wreszcie gospodarze strzelili kontaktową bramkę, która jak się wydaje padła ze spalonego.

W końcówce po jednej szansie mieli jeszcze goście (Dobranowski) i gospodarze (rzut wolny z 20 metrów), ale ostatecznie trzy punkty pojechał do Bochni.

autor: ~;]]]] 2010-08-20 00:01:31

avatar gratulacje