Derbowa wygrana juniorów starszych

• autor: bksbochnia, 2010-10-06 23:37

VI kolejka (mecz zaległy), Małopolska Liga Juniorów, Bochnia

BKS Bochnia - Okocimski Brzesko 1-0 (0-0)

1-0 Kupiec 73
Sędziował Tomasz Kita (Brzesko). Żółte kartki: Kubik, Szymański - Curyło. Czerwona kartka: Szymański (B, dwie żółte). Widzów 100.

BKS: Data - Szymański, Fasuga, Piech, Gajewski - Rzepecki - Kupiec (85 Sacha), Marut, Kubik (68 Adamczyk), Krawczyk (46 Dobranowski) - Kluz (46 Kwarta, 90 Stokłosa).

Po 13 rozegranych do tej pory meczach Juniorzy Starsi zajmują wysokie 6. miejsce w Małopolskiej Lidze Juniorów z taką samą liczbą punktów (24) jak będąca na trzeciej pozycji Cracovia Kraków.

Derby okręgu tarnowskiego rozpoczęły się od wzajemnego badania sił. W pierwszej połowie nic ciekawego zarówno z jednej, jak i drugiej strony się nie działo.

Dużo więcej emocji było po przerwie kiedy Bocheński ruszył do ataku. Okocimski praktycznie przez cały mecz próbował długich piłek na szybkich napastników. Wreszcie padła pierwsza i, jak się później okazało, zwycięska bramka. Adamczyk zagrał prostopadle do Kupca, ten z 16 metrów uderzył na bramkę, a ponieważ bramkarz odbił piłkę do góry, więc z dobitką nie było problemów.

Szczególnie emocjonująca była końcówka, kiedy Okocimski przycisnął i tylko dzięki świetnej interwencji Daty nie padł gol wyrównujący. W ostatniej akcji meczu BKS mógł podwyższyć, kiedy bramkarz Curyło zawędrował w pole karne BKS-u, ale po szybkiej kontrze Sacha zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału.

Pojedynek derbowy zakończył się zatem skromnym zwycięstwem drużyny z Bochni.