Aktualności

Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2010/2011

• autor: bksbochnia, 2010-11-15 20:42

Dobiegła końca runda jesienna sezonu 2010/2011 w IV Lidze Małopolskiej, gdzie występuje nasza drużyna seniorów. Zapraszamy do zapoznania się z garścią podsumowań i statystyk na półmetku bieżących rozgrywek w wykonaniu naszego zespołu.

Seniorzy Bocheńskiego Klubu Sportowego spędzą zimę w samym środku tabeli, plasują się bowiem na 8.miejscu, a zgromadzony kapitał powinien pozwolić na spokojne przygotowanie się do rundy wiosennej.

8.Bocheński KS 15 21 17-16 5-6-4

Mecze wygrane: Wolania Wola Rzędzinska, Lubań Maniowy, Mogilany, MZKS Alwernia, Karpaty Siepraw.

Remisy: IKS Olkusz, Orkan Szczyrzyc, Przeciszovia, Sandecja II, Dunajec Zakliczyn, Orzeł Balin.

Porażki: Glinik Gorlice, Lotnik Kryspinów, Hutnik Nowa Huta, Limanovia

W 15 rozegranych meczach BKS zgromadził 21 punktów z czego aż 14 na własnym boisku, można więc rzec, że ciężko podbić "Bocheńską twierdzę", udało się to jedynie drużynie Lotnika Kryspinów w drugiej kolejce (1:3)

Mecze na własnym boisku: 7

Punkty: 14

Zwycięstwa: 4

Remisy: 2

Porażki 1

Bilans bramkowy: 8:4

Przy okazji warto również zaznaczyć, że drużyna z Bochni na własnym obiekcie obok rezerw Sandecji i Karpat Siepraw identyfikuje się najlepszą defensywą w lidze - 4 stracone bramki.

Trochę gorzej było jeżeli chodzi o mecze na wyjazdach, ponieważ udało się wygrać zaledwie jeden mecz na obiekcie Alwerni, ale lupem Bochnian padło także kilka cennych remisów jak ten z Sandecją II Nowy Sącz, czy Orłem Balin.

Mecze wyjazdowe: 8

Wygrane: 1

Remisy: 4

Porażki  3

Bilans bramkowy: 9:12

Spośród 17 bramek strzelonych przez cały zespół najwięcej jest dziełem Marka Handzlika, który znalazł sposób na bramkarza rywali 6 razy, niezłą formę strzelecką prezentował również rozgrywający drużyny Kamil Rynduch, który trafił 4 razy do siatki rywala. Łup strzelecki podzielił się pomiędzy siedmiu zawodników:

6 - Marek Handzlik

4 - Kamil Rynduch

2 - Mateusz Więsek, Marcin Motak

1 - Michał Leśniak, Marcin Mikulski, Piotr Kasprzyk

Drużyna to jednak nie tylko napastnicy, duży udział w wyniku zespołu ma także defensywa, która w klasyfikacji drużyn z najmniejszą ilością straconych bramek (16) zajmuje exe-quo z Orłem Balin 4 miejsce, a bramkarz Janusz Piątek aż 6 razy zachowywał czyste konto.

Oto kadra zespołu w kolejności od zawodnika z największą ilością minut spędzonych na boisku jesienią (na 1350 możliwych).

1005 min. - Piotr Kasprzyk

939 min. - Marcin Gawłowicz

895 min. - Jarosław Siwek

644 min. - Marcin Mikulski

422 min. - Mateusz Kaczmarczyk

367 min. - Sebastian Serafin

299 min. - Mateusz Pulak

260 min. - Leszek Nowak

241 min. - Michał Bajda

239 min. - Michał Leśniak

102 min. - Adrian Strach

14 min. - Tomasz Marut