Wolania Wola Rz. - BKS Bochnia 3:2 (2:1)

br.: 2x Brożek (9min k., 27min k.), Jasiak (66min) - Pulak (17min), Więsek (59min)
żk.: 2x Bartkowski Ł., Bartkowski D., Brożek - Pulak, Siwek

BKS: Piątek- Marut(Bajda), Gawłowicz, Kasprzyk, Komenda- Pulak(Handzlik), Rynduch(Siwek)Kaczmarczyk, Więsek- Motak, Zubel
skład Wolanii: Mikrut, Tarczoń, Gleń, Bartkowski D.( Tadel), Kaim(Trędota), Drąg, Adamowski, Bartkowski Ł., Brożek( Sołtys), Kucharzyk( Groński)
Sędziowie: Sikora, Przybylski, Bukowski
Widzów: 30

Niestety opis naszego newsa nie dotyczy żadnego z zawodników obu drużyn. Dzisiaj na boisku w roli głównej wystąpił sędzia (o ile taki poziom zasługuje na miano sędzia) Sikora Paweł oraz jego dwaj statyści Przybyło Grzegorz i Bukowski Paweł. Prowadzący to spotkanie Sikora Paweł na długo pozostanie w pamięci wszystkich kibiców a w szczególności piłkarzy i trenera bocheńskiej drużyny.

Jeżeli chodzi o mecz to dużym utrudnieniem dla piłkarzy była aura panująca w Woli Rzędzińskiej czyli  silny wiatr, mocno świecące słońce co jakiś czas przykrywane przez chmury z deszczem. Lepiej mecz rozpoczęli gospodarze, którzy  przy pomocy wspomnianej trójki sędziowskiej zdobyła pierwszą bramkę. W polu karnym piłkę głową wybił Kasprzyk jednak ku zdziwieniu wszystkich zawodników(także gospodarzy) rozległ się gwizdek głównego arbitra, który niczym czarodziejską różdżką dyktuje karnego, którego pewnie strzałem w boczną siatkę wykonał Brożek. Zawodnicy naszego klubu nieco podłamani tą sytuacją pokazali charakter dążąc do wyrównania za sprawą Pulaka. Później zagranie ręką zawodnika Wolani w swoim polu karnym widzi sędzia liniowy lecz nie sygnalizuje to głównemu, który w tym momencie nic nie widział. W 27 minuta akcja prawą stroną Wolani i faul na naszym obrońcy, który nie dostrzega stojący obok sędzia boczny, zawodnik z Woli wrzuca piłkę w pole karne blokuje ręką nasz zawodnik, który poślizgnął się na śliskiej murawie. I ponownie Brożek mocnym strzałem daje prowadzenie dla gospodarzy. W drugiej połowie to ciągłe ataki BKS-u zakończone bramką Więska z 16 metrów. Kiedy wydawało si, że ciągle atakujący bochnianie strzelą kolejną bramkę, jednak błąd w ustawieniu naszej obrony wykorzystał Jasiak, który podwyższył wynik na 3-2. Z minuty na minutę gra się zaostrzała zawodnicy Wolani (Bartkowscy) polowali na naszych piłkarzy głównie Zubla i Rynducha, który musiał z pomocą kolegów opuścić plac gry a nie uczynili to zawodnicy gospodarzy gdyż sędzia uznał, że za takie zagrania nie należy się czerwona kartka.. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. BKS poniósł pierwszą porażkę na wiosnę, mamy nadzieje, że w następnym meczu z Balinem BKS pokaże się z dobrej strony i uzyska korzystny rezultat.