Remis z Balinem

• autor: bksbochnia, 2011-04-16 18:50

BKS Bochnia – Orzeł Balin 1-1 (1-0)

Gole: Motak 6. – Wściubiak 63.

BKS: Piątek – Komenda, Gawłowicz, Rachwalski, Kasprzyk Ż, Buczek (81. Serafin), Kaczmarczyk (63. Handzlik), Motak (69. Bajda), Więsek, Zubel, Pulak Ż

Orzeł: Smok (46. Gielarowski) – Domurat Ż, Żuraw Ż, Treściński, Jamróz, Wolny (70. Stępień), Gołębiowski (46. Mrózek), Suwaj, Koźmiński Ż, Salami (60. Wściubiak Ż.), Motyka

Sędziował: Rafał Pąchalski (Kraków)

Relacja meczu z portalu czasbocheński dokładnie oddaje to co się działo w sobotnim spotkaniu

BKS ma pecha do sędziów

Tylko remis, a powinno być zwycięstwo

Najwyraźniej nie mają szczęścia do sędziów piłkarze Bocheńskiego KS. W meczu rozegranym w sobotę 16 kwietnia z Orzełem Balin padł remis 1-1, choć BKS powinien ten mecz wygrać. W końcówce spotkania, po zagraniu ręką w polu karnym przez zawodnika gości, sędzia z Krakowa nie podyktował karnego dla naszych piłkarzy. Nerwowo zareagowali piłkarze, kibice, ale najbardziej trener Marcin Leśniak, którego arbiter odesłał na trybuny.

BKS powstrzymał zwycięską passę trzeciego przed tą kolejką zespołu IV ligi (Orzeł wygrał dość zdecydowanie wszystkie swoje trzy wiosenne mecze), ale po tym meczu piłkarze klubu z Bochni muszą być mocno zawiedzeni, bowiem powinni to spotkanie rozstrzygnąć na swoją korzyść. A mogli to uczynić już w pierwszej połowie, gdyby byli bardziej skuteczni, bo momentami ich przewaga była przygniatająca.

Po kilku minutach gospodarze prowadzili 1-0, kiedy po rzucie rożnym do siatki trafił Marcin Motak. Ten sam piłkarz kilka minut później oddał groźny strzał z rzutu wolnego z ok. 20 metrów.
   Piłkarze BKS wykonywali jeszcze jeden rzut wolny z bliskiej odległości, nie mówiąc o licznych rzutach rożnych. Groźnie strzelił na bramkę Mateusz Więsek. Goście dopiero w 36 minucie zagrozili bramce Janusza Piątka – czarnoskóry Abel Salami spudłował z przewrotki. W doliczonym czasie pierwszej połowy powinno paść wyrównanie, ale Piątek odbił piłkę po strzale Salami.

Trener gości zaraz po przerwie wprowadził dwóch rezerwowych graczy, w tym bramkarza. Druga połowa nie była już tak dobra w wykonaniu piłkarzy BKS. Gra była dalej zacięta, a w pewnym starciu mocno ucierpiał Mateusz Kaczmarczyk – złamał nos i musiał zostać zmieniony. Chwilową grę w przewadze wykorzystali goście. Andrzej Wściubiak, wprowadzony chwilę wcześniej za Abela Salami, popisał się celnym strzałem z dystansu.

W ostatnich minutach mecz był dość wyrównany, ale wciąż dochodziło do ostrych starć. Sędzia liniowy niejednokrotnie upominał niezadowolonego trenera BKS, Marcina Leśniaka. Po niepodyktowanym rzucie karnym trener nie wytrzymał nerwowo, liniowy zasygnalizował jego zachowanie głównemu, a ten odesłał Marcina Leśniaka na trybuny.

Trzeba przyznać, że mecz stał na bardzo wysokim poziomie, a liczba fauli świadczy o tym, jak zacięte było to spotkanie. Niestety, BKS stracił kolejne punkty znowu po kontrowersyjnej decyzji sędziów z Krakowa. Sędziowanie w przekroju całego meczu było poprawne, ale decyzja o niepodyktowaniu karnego mogła wypaczyć wynik.

Następny mecz piłkarze BKS rozegrają 23 kwietnia na wyjeździe z Lubaniem Maniowy.