Pierwszy karny przestrzelony !!

• autor: bksbochnia, 2011-06-10 09:21

Drużyna piłkarzy ręcznych z Bochni została wycofana z rozgrywek w I lidze! Kluby AZS AWF z Białej Podlaskiej i Warszawy zagrają baraż o miejsce zwolnione przez szczypiornistów BKS. Decyzja ta dla miejscowych sympatyków szczypiorniaka jest szokująca.

Powodem wycofania najlepszego klubu Małopolski w piłce ręcznej z I ligi są kłopoty ze sponsorowaniem klubu. Stalprodukt nie doszedł do porozumienia z Urzędem Miasta, wobec czego zrezygnował ze wsparcia finansowego szczypiornistów BKS.

Przypomnijmy, że w dużej mierze dzięki Stalproduktowi udało się zbudować drużynę, która najpierw gromiła zespoły II-ligowe, a następnie dobrze radziła sobie na zapleczu Ekstraklasy.

W ostatnim sezonie BKS zajął 5. miejsce w tabeli, a działacze przed sezonem realnie oceniali szanse na walkę o Ekstraklasę.

Stalprodukt podpisał kontrakt z Bocheńskim Klubem Sportowym w lutym 2007 roku. Od sezonu 2009/2010 drużyna szczypiornistów występowała w I lidze.

Jaka teraz przyszłość czeka piłkarzy nożnych. To pytanie zadaje sobie cała sportowa Bochnia. Czy los grającej swoją młodzieżą IV ligowego Klubu będzie taki sam jak ręcznych. Czy miasto i zarząd nie są w stanie dojść do jakiś konstruktywnych rozwiązań? Na tym etapie o ostateczny wynik  bocheńskiego sportu nasi włodarze nie wykorzystali pierwszego strzału. Jest jeszcze szansa, aby wygrać ten mecz o przyszłość lokalnego sportu. Tylko czy jeszcze komuś na tym zależy?? Chyba poza piłkarzami, którzy przygotowują się do kolejnego meczu z ogromnymi problemami finansowo-kadrowymi ciężko dostrzec pozytywnych działań. Oby ta ostateczna seria rzutów karnych, w której prawdziwy sportowiec walczy do ostatniego tchu po ciężkim meczu i dogrywce nie okazała się dla zagorzałych kibiców karną loterią wykonaną przez naszych władnych.

autor: ~fevo 2011-06-11 21:40:20

avatar Po cholerę budowali halę koło dworca?

autor: ~cmFeJCDzuCqyQwAW 2011-06-22 18:31:28

avatar You’re a real deep tihnekr. Thanks for sharing.